Tabliczki do znaków drogowych T-18

Każdy uczestnik ruchu drogowego nie raz w swoim życiu powinien natykać się na specjalne tabliczki, które są instalowane pod znakami drogowymi. Należy wspomnieć, że istnieje całkiem sporo rodzajów takich tabliczek. Przykładem mogą być tu tabliczki do znaków drogowych T-18.

Te tabliczki mają pokazywać na nieoczekiwane zmiany kierunku ruchu o wyglądzie, który jest na nich przedstawiony. W praktyce można spotkać kilka odmian tego typu tabliczek. Tabliczki T-18 wskazują na niespodziewaną zmianę kierunku ruchu, którego przebieg jest następujący: najpierw w lewo, a następnie w prawo. Inną odmianą tych tabliczek są tabliczki T-18a. Ich zadaniem jest wskazywanie na niecodzienne przekształcenie się kierunku ruchu, które wygląda tak: najpierw w prawo, a potem w lewo. Występuję też tabliczki T-18b, które informują o zmianie kierunku ruchu w lewo. Ostatnią odmianą są tabliczki do znaków drogowych T-18c. Ich celem jest z kolei pokazanie, że następuje nieoczekiwana zmiana kierunku ruchu, która zachodzi w prawo.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących motoryzacji! Zapraszam wszystkich pasjonatów czterech kółek do dyskusji w komentarzach i aktywnego śledzenia bloga!